מחפשת בית ספר בלט?

תנסי אותנו בחינם.

התקשרי 03-6337955 או מלאי את הטופס שלפניך:

מאמרים נוספים

4 סיבות שבגללן ילדים צריכים ללמוד לרקוד בלט

אם יש לכם ילדים, ייתכן שאתם תוהים (אפילו ברגעים אלה ממש), מהי הדרך הטובה ביותר לתעל את האנרגיות המתפרצות והבלתי נדלות שלהם. בעוד סוגי הספורט הקבוצתיים המסורתיים נחשבים אף הם לדרך טובה להעניק לילדיכם פעילות גופנית, הם עשויים שלא להתאים לחלק מהילדים, במיוחד לצעירים מביניהם. שיעורי הבלט מציעים אלטרנטיבה מצוינת לספורט הקבוצתי, כאשר רוב הסטודיו'ז לריקוד רואים בגילם הצעיר של הילדים יתרון דווקא. ללמוד לרקוד בלט יכולה להיות דרך מועילה לילדות ולילדים בכל הגילאים, כשהתוצאה של השיעורים הללו מתפרשת על כל התחומים – הפיזיים, הנפשיים, החברתיים, האישיים וכן הלאה.

[socialpug_share]

blank

בלט תורם לשיפור הבריאות הפיזית

"לרקוד בלט" פירושו לעסוק בפעילות גופנית רבה, וילדות וילדים המשתתפים בשיעורי בלט קלאסי באופן קבוע עתידים לראות, תוך פרק זמן קצר, שיפור משמעותי בבריאותם הגופנית הכוללת. שיעורי הבלט הקבועים יכולים להעלות את גמישותו של הילד, להגדיל ולשפר את טווח התנועה שלו, לשפר את כושרו הגופני ולהעלות את הסיבולת. התנועות החוזרות והנשנות המרכיבות את תרגילי הבלט השונים, משפרות את טונוס השרירים, מתקנות מנח גוף שגוי, מגדילות את האיזון והקואורדינציה ומשפרות את בריאות הלב וכלי הדם. בלט מהווה צורה אירובית של פעילות גופנית, ועבור ילדים הסובלים מעודף משקל, הוא יכול לעזור בהפחתה במשקל, בשיפור הרגלי האכילה שלהם ולהקנות להם יציבה נכונה והרגלי אכילה נכונים יותר.

ילדים הרוקדים בלט הינם ילדים חברותיים יותר!

בנוסף לפעילות גופנית, בלט מהווה גם פעילות חברתית מאד. שיעורי הבלט יכולים לעזור לילדים לשפר את הכישורים החברתיים שלהם, כמו גם את רמת התקשורת הבינ-אישית שלהם, ללמד אותם כיצד לעבוד כחלק מצוות, לפתח תחושה חזקה יותר של אמון ושיתוף פעולה ולהקנות להם חברים חדשים. אם הילד/ה שלכם ביישן/ית או סובל/ת מחרדה חברתית קלה, ההשתתפות בשיעורי בלט יכולה לעודד אותם לפגוש ילדים אחרים בני גילם ולעזור להפחית את החרדה שלהם ממקומות או מאנשים חדשים. בלט אף יכול לעזור בהקלה על הפחדים הקשורים בהופעה מול קהל.

בלט תורם לפיתוח המיומנויות האישיות ויכולת ההתמודדות עם אתגרים

רכישת המיומנות הכרוכה בריקוד בלט דורשת תרגול, משמעת עצמית ויכולת להתמקד – כל אחת מהיכולות הללו הכרחית עבורנו גם בתחומים אחרים בחיים. שיעורי בלט עוזרים אף בעידוד היצירתיות של הילד, וזוהי עובדה ידועה, כי תלמידים המשתתפים באופן קבוע בשיעורי בלט, בד"כ, מצליחים בלימודיהם ומשיגים תוצאות טובות יותר, מאשר חבריהם אשר לא רכשו את המיומנויות והיכולות הללו דרך הריקוד.

בלט יוצר בטחון עצמי והערכה עצמית משופרת

כאשר הילדים מסתגלים לתנועות ולתנוחות הנדרשות לריקוד הבלט, הם מתחילים לחוש טוב יותר עם גופם, הביטחון העצמי שלהם משתפר ובד בבד איתו, גדלה גם ההערכה העצמית שלהם. שיעורי ריקוד בלט יכולים לעודד ילדים לטפח גישה חיובית יותר ולחקור (ולגלות) את דרך הביטוי העצמי שלהם. הדבר עשוי להתגלות כמועיל במיוחד לילדים בעלי מגבלות פיזיות או נפשיות וגם לילדים המתמודדים עם בעיות רגשיות משמעותיות.

 

בשורה התחתונה,

בלט הוא הדרך להפוך את ילדיכם לבריאים בגופם ובנפשם, בטוחים בעצמם, בעלי כישורים חברתיים ומצליחים יותר. אישית? אני חושבת שיש לנו כאן קלף מנצח ביד!

[socialpug_share]

מחפשת בית ספר בלט?

תנסי אותנו בחינם.

התקשרי 03-6337955 או מלאי את הטופס שלפניך:

מאמרים נוספים