מחפשת בית ספר בלט?

תנסי אותנו בחינם.

התקשרי 03-6337955 או מלאי את הטופס שלפניך:

מאמרים נוספים

למה הילדה שלך לא אוהבת בלט?

הילדה שלך לא אוהבת בלט? יש לזה סיבה! ואם אתה רוצה לעורר לה את התשוקה לאומנות זו זאת לא באמת עבודה קשה. כל מה שצריך להבין קודם כל זה מה היא הסיבה שהיא לא אוהבת בלט, ומה הפעולות שאת יכולה לעשות כדי לשנות לה את הדעה.

[socialpug_share]

לא-אוהבת-בלט

לילדים היום אין את היתרונות של הילדות הרגילה כמו שלרובנו הייתה לפני עידן האינטרנט וטלפונים חכמים, היום רוב ההורים בוחרים לתת לילד שלהם IPhone, ולא חיית מחמד או אופניים.

דייויד הווארד רקדן בלט מפורסם באנגליה נשאל בראיון, מה ההבדל בין לימודי הריקוד של היום לפעם? ותשובתו הייתה: "אין עניין רב במוזיקה והילדים לא מתואמים כפי שהיו לפני שנים. הרבה דברים השתנו, ההורים מסיעים אותם לכל מקום עכשיו, ילדים לא הולכים כמו שהיו פעם, הם לא רוכבים על אופניים כמו פעם, הם לא קופצים או רצים כמו שהיו פעם. כל הדברים האלה בונים את מה שאנחנו מכנים קואורדינציה, לכן זה מרגיש שהמקצוע שלנו היום סובל מחוסר מוזיקליות, יצירתיות וקואורדינציה. את בעיה זו אפשר לראות על הרבה מהילדים הצעירים היום". קשה לשמוע את התשובה שלו? כן, אבל היא מאוד הגיונית,  וזוהי מציאות שאנחנו צריכים להתמודד איתה.

היא לא יכולה לאהוב משהו שהיא לא מכירה

הילדה שלך לא אוהבת בלט? אפשר לעורר השראה באמצעות טלויזיה. למשל, בשנות ה -70, 80 ו -90 היו סרטים שנתנו לילדים השראה לרקוד בלט, סרטים כמו נעליים אדומות, נקודת מפנה, מרכז הבמה, בילי אליוט ועוד.

מלבד לאפשר להם לצפות בסרטים המעניקים להם השראה מבחינה אמנותית, כהורים, אנו צריכים להיות מעודכנים יותר על התעשייה, לעשות מחקר פרטני כדי למצוא את הבית ספר הנכון עבורם ללמוד לרקוד.

למצוא את המקום הנכון ללמוד לרקוד

ניתן למצוא בקלות מתנסים בשכונה קרוב לבית, אך רובם לא ממוקדים בבעיה המרכזית על מנת לספק לילדים את הכלים להם הם זקוקים בכדי להצליח כרקדנים אמיתיים בתחום תחרותי שכזה. במקרים רבים המתנסים או הבתי ספר למחול שוכרים דור צעיר של מורים שחסר להם הניסיון, הידע והתרבות של מה שהם מלמדים ואף גרוע יותר, חסרה התשוקה להעביר אותה לתלמידים. ילדים שרגישים מבחינה אומנותית יכולים בקלות לחוש בחוסרים אלו. הילדים רואים בהם מודל לחיקוי, אם הם מעמידים דוגמה טובה או רעה. אם למורה אין תשוקה או עניין אמיתי, הילד ירגיש בדיוק אותו הדבר לגבי מה שהם מנסים ללמד.

בלט הוא לא הפתרון ללמד נימוסים

ריקוד הבלט הוא לא רק צורת אמנות אלא גם משמעת ונימוסים, וזו לפעמים הסיבה מדוע הורים רוצים לרשום את ילדיהם לשיעורי בלט. הבלט הקלאסי שומר על מסורות רבות של הקסם המלכותי מתקופת הבארוק באירופה, לכן הנימוסים והתנהגות ראויה עדיין חובה בכיתה, נראה מוזר בהתחלה? אולי, אבל הערך של זה הופך להיות ברור לאחר זמן קצר עוד מהשיעור הראשון.

אם את מתכוונת לרשום את ילדה שלך לבית ספר למחול בכדי ללמד אותה איך להתנהג, אני כבר יכול להגיד לך שזו הטעות הראשונה שאת יכולה לעשות. לא משנה אם הילדה שלך לומדת בבית הספר היסודי, מחול או כל דבר אחר, נימוסים טובים צריכים להתחיל בבית ולא בכיתה. המשימה של המורה היא בראש ובראשונה לספק את הידע של המקצוע אותו היא מלמדת ולא לחנך ילדים על איך להתנהג או לכבד אחרים.

למרבה הצער, זה קורה לעתים קרובות מדי, מה שמקשה על הילד להתקדם, בנוסף יכול גם לשבש את תהליך הלמידה של ילדים אחרים בקבוצה. התסכול שזה יכול ליצור גם עבור המורים שלא יכולים להעביר שיעור בבלט מבלי לבזבז זמן על על הניסיון לחנך ילדים שלא שלהם. ילדים מאבדים את ההנאה, התשוקה הופכת לעבודה, בסופו של דבר הילד יפגין התנגדות ולפעמים חרדה מהשתתפות בשיעורי בלט, בחלק מהמקרים יהיה להם זיכרון שלילי מהחוויה הזו גם בשנים הבוגרות שלהם.

חיים בריאים יותר

כשהילדה שלך בשלה ומצאת את הבית ספר הנכון עם סביבה חמה ומטפחת, לא רק שהיא תעריך ותאהב את אמנות הבלט היא תגלה את הכישרון שלה וכמה רחוק הוא יכול לקחת אותה בעתיד. בלט לילדים היא דרך מצוינת ללמד את הסנכרון, המוסיקאליות ואת הפעילות הגופנית שהיא צריכה בכדי להרחיב את היכולות הגופניות, שכליות והחברתיות שלה. לרקוד בלט הרבה יותר טוב מאשר שתשב על הספה ותשחק עם הטלפון.

 

[socialpug_share]

מחפשת בית ספר בלט?

תנסי אותנו בחינם.

התקשרי 03-6337955 או מלאי את הטופס שלפניך:

מאמרים נוספים